Třetí kolo Czech ICT Incubator posílá do USA tři startupy

Czech ICT Incubator je program Czech ICT Alliance, která ve spolupráci s agenturou CzechInvest za přispění partnerů posílá inovativní start-upy do Silicon Valley. Jeho třetí běh poslal do mekky startupů tyto nadějné české podnikatele – BattSwap, Lumitrix a Simplity.

Desetkrát více zájemců o program

Czech ICT Incubator startupům poskytuje nejen kancelářské prostory na 3 měsíce, ale také mentoring od široké škály expertů a zkušených podnikatelů. Vše v hodnotě 6 500 dolarů je bez nároku na podíl ve firmě. Do třetího běhu programu se přihlásilo 25 účastníků – konečné vítěze vybírala 9 členná odborná porota složená ze zástupců partnerů programu ze společností ČEZ, Rockaway, STRV, MSD IT Global Innovation Centre, J&T Ventures, Microsoft a GISTin UP.

„Kvalita přihlášený startupů byla opět vysoká, stejně tak jejich pestrost. Oproti minulému kolu byl ale zásadní posun v kvalitě samotných pitchů, startupy se opravdu uměly prodat. To je skvělé, protože to je často klíčové pro zhodnocení pobytu v Silicon Valley i další rozvoj firmy,“ uvádí Ladislav Bárta, odpovědný za inovace ve společnosti ČEZ.

Vítězný tým BattSwap se může pochlubit světově nejrychlejším komplexním řešením pro automatickou výměnu baterie v elektromobilech a samořiditelných vozech. „Během dvoutýdenního pobytu v Silicon Valley jsme podepsali několik memorand o spolupráci s předními hráči, což dokládá velký zájem o BattSwap technologii. Díky podpoře z programu můžeme během tříměsíčního pobytu získat profesionální zázemí a mentoring pro jednání s investory, zákazníky a partnery,“ zhodnotil přínos Czech ICT Incubator Radek Janků, ředitel BattSwapu.

Dalším vítězným týmem se stala společnost Lumitrix nabízející unikátní vybavení a řešení pro videomapping v městském prostředí. „Možnost vycestovat do Sillicon Valley s programem Czech ICT Incubator je unikátní příležitostí naučit se metodiku, pochytit inspiraci a získat zkušenosti od špiček virtuálního byznysu současnosti. Jsme rádi, že jsme porotu zaujali svým přístupem k inovacím, a těšíme se na účast v tříměsíční baráži o postup do první startupové ligy.“ Uvádí Lukáš Brus, CEO společnosti Lumitrix.

Kromě dvou vítězných týmů pojede do Silicon Valley i společnost Simplity, nejrychleji rostoucí IT firma v oblasti střední a východní Evropy podle společnosti Deloitte.  Ta dostala speciální cenu poroty a program ji bude hledat vhodné partnery a mentory v Silicon Valley.„Program Czech ICT Incubator je velkou hnací sílou pro průnik na US trh. Podpora ze strany Czech ICT pro nás celkově znamená větší jistotu při podnikání jakýchkoliv obchodně marketingových kroků v USA,“ komentuje Petr Mahdalíček, šéf společnosti Simplity

„Jsme moc rádi, že můžeme pomoci začínajícím podnikatelům uspět s jejich nápady a otestovat a prosadit je v dynamickém prostředí Silicon Valley. Věřím, že zkušenosti a kontakty, které si vítězové přivezou ze Silicon Valley, je posunou v jejich podnikání v Čechách dále, tak jako se to stalo u předchozích finalistů,“ říká generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

"Program Czech ICT Incubator poskytuje jedinečnou šanci pro české start-upy na expanzi na americký a globální trh. Díky spolupráci s potenciálními partnery a mentory se otevírají startupům zcela nové možnosti expanze, ze kterých bude mít přínos i celý startupový ekosystém,“ říká k programu Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance.

Vítězi druhého kola Czech ICT Incubator, společnosti Travelove, pomohl pobyt v San Francisku k přehodnocení strategie, produktu a celkového směřování. „Během našeho pobytu jsme se dokázali naučit hodně od ostatních startupů. Pracovat kolem řady úspěšných, ale i neúspěšných firem, nám pomohlo identifikovat 4 velké problémy, na kterých v Travelove momentálně pracujeme. O většině z nich se můžete dočíst ve startupových knížkách, ale plně je dokážete pochopit, až když si tím sami projdete.“ Komentuje účast v Czech ICT Incubator Kateřina Mikulková, spoluzakladatelka startupu Travelove.

Ve finálovém kole se kromě vítězných projektů prezentovalo před porotou 9 startupů: Factorify, DATABREAKERS, ShopSys, SmartMeter, Traffika, Accent Artisan, Procrastination.com, 101touch, a Rada Building.

Czech ICT Incubator je společným projektem Czech ICT Alliance a agentury CzechInvest. Hlavním cílem programu je usnadnit českým projektům cestu na americký, respektive globální trh. Hlavním partnerem projektu je společnost ČEZ, další partnery jsou STRV, MSD IT Global Innovation Centre a přední inkubátory z celé České republiky.

Tisknout© 2019 Czech ICT Alliance

Podmínky užití | Prohlášení přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Vytvořeno na CMS WebArchitect XHTML 1.0 | CSS 3